Cilt Bakımında Yeni Trend: Slugging

Cilt Bakımında Yeni Trend: Slugging

Slugging, özellikle cildi çok kuru olan kişilerin seveceği son zamanlarda oldukça popüler olmuş bir cilt bakım rutinidir. Bu trend, özellikle cilt bakımı konusunda akla ilk gelen ülkelerden biri olan Güney Kore’de yaygınlaşmaya başlamıştır. Güney Korelilerin parlak, nemli ve dolgun bir cilde sahip olmasına slugging yönteminin yardımcı olduğu görülmüştür. İnternette fazlasıyla popülerleşen slugging yöntemi ile bir çok video çekilmiş ve etkili olduğu söylenmektedir. Slugging yönteminin mantığı cilde nemin hapsedilmesidir. Cilt daha parlak, daha dolgun ve daha nemli görünür. Slugging yönteminde önemli olan nokta cilde nem veren ürünleri kullanmak ve bunu bir sıra ile yapmaktır. Özellikle hyalüronik asitten faydalanılmaktadır. Hyalüronik asit nem kapasitesini artıran ve cilde nemin hapsolmasına yardımcı olan önemli asitlerden bir tanesidir. Slugging yöntemi sadece yüz için değil tüm vücut için de kullanılabilir bir yöntemdir. Slugging cilt bakımında da fazlasıyla nemlendirme amaçlandığı için hyalüronik asit içeren serumlar bu bakım rutininde olmazsa olmaz bir üründür. Bir diğer tercih edilen ürün ise merhem yapısındaki nemlendiricilerdir. Slugging cilt bakımının aslında en önemli kısmı bu nemlendiricilerin kullanıldığı aşamadır. Slugging yönteminde dikkat edilmesi gerekilen bir nokta da bakımın gece yapılmasıdır. Gece boyunca cildinizin herhangi bir etki altında kalmadan neme hapsolacaktır. Cildinizin en kuru ve susuz olduğu anlarda slugging cilt bakımı daha etkili bir yöntem olacaktır.

Slugging Ne Demek?

Slug kelime anlamı İngilizcede sümüklü böcek anlamına gelmektedir. Cilt bakımında yeni trend olan slugging de kullanılan cilt bakım ürünleri ile cildin çok yoğun bir şekilde nemli, ıslak ve parlak görünmesine yardımcı olan yönteme denmektedir. Sümüklü böcek görünümü andırdığı için de bu yönteme slugging denmiştir. Dermatologlar tarafından onaylanan bu yöntem aynı zamanda “salyangozlama” olarak da bilinmektedir.

Slugging Nasıl Yapılır?

Eğer siz de slugging yani salyangozlama yapmak istiyorsunuz öncelikle cilt bakım rutininize bir temizleme jeli ile başlamalısınız. Tüm cilt tiplerine uygun, cildinizdeki kiri, makyajı, ölü deriyi temizleyip arındırmaya yardımcı olacak Omega Skin Lab H2O Micellar Cleanser Water ile slugging rutininize başlayabilirsiniz. Cildinizi nazikçe kurutmadan temizlemeye yardımcı olur. Cildinizi rahatlatır ve nemli kalmasına yardımcı olur. Cilt tipinize uygun, cildinizin nem dengesini sağlayacak, temiz içerikli temizleme jelleri için Omega Skin Lab’in diğer tüm cilt temizleme jellerini buradan inceleyebilirsiniz. Cildinizi temizleme jeli ile kir ve ölü derilerden arındırdıktan sonra normal şartlarda kuruladığınız cildinizi slugging yönteminde kurulamıyorsunuz. Cildinizi temizledikten sonra ıslak bırakmak slugging yönteminin birinci püf noktasıdır. Cildinizi temizleme jeli ile temizledikten sonra hemen hyalüronik asit içeren bir serum sürmelisiniz. Hyalüronik asit ile cildiniz neme hapsolur. Islak cildinize hyalüronik asit uygulamanız da cilt yüzeyinde kalan su moleküllerini, cildin altına taşımasına yardımcı olur. Bu taşıma ile de cildiniz iyice nemlenecektir. Eğer hyalüronik asit içeren bir yüz serumunuz yoksa hemen Omega Skin Lab’in her cilt tipine özel geliştirdiği yüz serumlarını inceleyin ve slugging cilt bakım rutininize ekleyin. Ürünleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Özellikle içeriğindeki düşük moleküler ağırlıklı hyalüronik asit ile cilt altına kolayca nüfuz etmeye yardımcı, su tutma kapasitesini artıran Omega Skin Lab Yoğun Nemlendiricili Hyalüronik Asit, slugging cilt bakım rutininizde ihtiyacınız olan nemi ve dolgunluğu sizin için sağlayacaktır. Nem kapasitesini artırmanın yanı sıra kırışıklık görünümü de azaltıcı özelliği bulunmaktadır. Tüm cilt tipleri için de kullanıma uygundur. Slugging cilt bakımının son adımı da cildi nemlendirmektir. Fakat herhangi bir nemlendirici ile değil, merhem niteliğinde bir nemlendirici kullanmaktır. Merhem yapısındaki nemlendiricilerin normal nemlendiriciler farkı ise daha yoğun bir yapıda olmalarıdır. Nemi hapsetme özellikleri de daha fazladır. Merhem yapısındaki nemlendiriciyi de cildinize uyguladıktan sonra gece boyunca cildiniz nemli kalacaktır. Sabah uyandığınızda nemli, parlak bir cilt ile karşılacaksınız. Eskiden sürekli kuruyan cildinizin slugging yöntemi ile sık sık kurumayacaktır.

Slugging Cilt Bakımı

Slugging cilt bakımı ile normal bir cilt bakımı arasında aslında çok büyük bir fark yoktur. Normal bir rutinde de olduğu cildi temizlemek için temizleme jeli, serum, tonik ve nemlendiriciler kullanılır. Başlıca fark yarattığı nokta ise içeriğinde özellikle hyalüronik asit içeren ürünleri tercih etmek ve merhem niteliğinde olan nemlendiriciler kullanmaktır. Slugging cilt bakımı özellikle kuru ve hassas ciltler için etkili bir yöntem olabilir. Slugging cilt bakımı pul pul dökülen, fazlasıyla kuruyan, gerginlik yaşayan ciltlerin rahatlamasına yardımcı olur. Merhem niteliğinde olan nemlendiricileri gece yatmadan önce cildinize sürüp ertesi günü nazikçe durulayın. Haftada 2-3 göre bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Merhem yapısındaki nemlendiricilerin tercih edilmesinin sebebi ise yapılarının aşırı derece yoğun olmasıdır. Slugging cilt bakımından önce de dermatologlar bu yapılardaki nemlendiricileri önermekte ve nemi hapsetme açısından etkili olduklarını söylemişlerdir. Eğer cildinizin yoğun bir şekilde neme ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız siz de son zamanların en yeni trendi olan slugging cilt bakımını deneyebilirsiniz.

 

 

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!