Skin Fasting ile Cildini Yenile

Skin Fasting ile Cildini Yenile

Binbir çeşit cilt bakımı rutinleri denemiş olabilirsiniz. Her gün, her hafta denediğiniz çeşit çeşit bakım ürünleri, maskeler, yeni tonikler vb. ürünler de olabilir. Cilt bakım rutini oluşturmak cildimiz için olmazsa olmaz bir konudur. Fakat cilt bakım rutini uygularken bir şeyi unutmamamız gerekmektedir. Cildimiz bu cilt bakım rutinlerini, yeni ürünleri denerken tahriş olabilir ve yorulabilir. İşte bu noktada “Skin Fasting” hayatımıza girmektedir. Skin Fasting de sosyal izolasyon, arınma, teknoloji detoksu gibi cildimiz için yapılan bir arınma yöntemidir. Skin Fasting ile yorucu rutinlerine kısa bir mola verip cildinizin dinlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Skin Fasting sayesinde uzun ve çok aşamalı bakım rutinlerine ara vererek cildinizin asıl ihtiyaçlarını keşfedebilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakım rutinlerini denemek heyecanlı ve keyifli bir konu olsa da bazen cildimizin asıl ihtiyaçlarını kaçırıp, cildimize uygun olmayan yollar seçebiliyoruz. Farkında olmadan da cildimize zarar verebiliyoruz. Uzun vadede sorunlar oluşmasını önlemek ve cildimizde detoks etkisi yaratacak Skin Fasting herkesin deneyebileceği zararsız bir yöntemdir. Skin Fasting’i daha önce duymadıysanız ve ilk kez duyuyorsanız veya uygulamak isteyip de kafanızda soru işareti olan noktalar varsa sizin için ihtiyacınız olabilecek bilgileri bu yazımızda derledik.

Skin Fasting Nedir?

Skin Fasting’i dilimize “cilt orucu” olarak çevirebiliriz. Cilt orucu, cildin bir süre boyunca çok aşamalı cilt bakım rutinlerinden arındırılması anlamına gelmektedir. Günümüzde her platforma karşımıza çıkabilecek sayısız cilt bakım rutinleri görmekteyiz. Bilindiği gibi her ürün, her rutin herkese aynı etkiyi yaratmamaktadır. Yeni ürünler, yeni rutinler derken cildiniz fazlasıyla zarar görmektedir. Bu sürede normalde yaşamadığınız cilt problemleri ile bile karşılaşabilirsiniz. İşte Skin Fasting yani cilt orucu bunların önüne geçmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Fakat Skin Fasting tüm cilt bakım ürünlerinden uzaklaşmak anlamına da gelmemektedir. Asıl amaç kimyasal içerikli ve yoğun ürünlerden uzaklaşmaktır. Bu süre zarfında serum, tonik, maske gibi içeriği yoğun, asitler içeren cildi uzun vadeli kullanımda yorabilecek içerikteki bakım ürünlerine mola verilmesidir. Cilt bakımı yaparken içeriği daha az, yoğun kimyasal barındırmayan, doğal içerikli ürünleri kullanmaya devam edilmesidir.

Skin Fasting Her Cilt Tipine Uygun Mu?

Skin Fasting her cilt tipine önerilen bir yöntemdir. Hassas ciltler, diğer cilt tiplerine göre değişen rutinlerden, cilt bakım ürünlerinden daha hızlı reaksiyon gösterebilir. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz Skin Fasting’i dönem dönem hayatınıza katabilirsiniz. İleri seviyede yaşadığınız cilt problemleri varsa uzman bir dermatoloğa danışarak da kendinize bir yol çizebilirsiniz.

Skin Fasting Ne Zaman Yapılır?

Skin Fasting, bir diğer adıyla cilt orucu, normalde yaşamadığımız cilt problemleri yaşamaya başladığınızda, iltihaplı sivilceler, tahriş vb. etkiler görmeye başladığınızda deneyebilirsiniz. Kimyasal içerikleri ürünler aşırı veya bilinçsiz kullanımda cildimizde reaksiyon yaratabilir. Tahriş, kaşınma, kızarıklık gibi tepkiler görülebilir. Bu tepkilerin arttığı dönemde cilt bakım rutininizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Yanlış bir rutin uyguluyor olabilirsiniz veya tercih ettiğiniz bir ürün cilt tipinize uygun bir ürün olmayabilir. Bu tip ürünlere ve cilt bakım rutinlerine mola verebilirsiniz yani Skin Fasting yapabilirsiniz. Belli bir reaksiyona sebep olmadan da Skin Fasting yapabilirsiniz. Cildinizin gözle görülür bir şekilde zarar görmesine gerek kalmadan cilt orucu uygulanabilmektedir. Cildinizin yorulduğunu hissettiğiniz her an Skin Fasting’e başlayabilirsiniz.

Skin Fasting Cilde Zarar Verir Mi?

Skin Fasting’i ara ara dönem dönem deneyebilirsiniz. Uzun vadede Skin Fasting uygulamak da sizin için zararlı olabilir. Cildimizin temel ihtiyaçlarını göz ardı etmemek önemli bir noktadır. Cildimiz gün boyu kire maruz kalır. Ciltte biriken kir, ölü deriler, makyaj kalıntıları mutlaka temizlenmelidir. Cilt temizlenmediğinde sivilce, açık komedon, kapalı komedon gibi cilt sorunları görülmeye başlar. Cilt tipinize uygun, uzman dermatologlar ile hazırlanan, içeriği temiz cilt temizleme jellerine Omega Skin Lab ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda cildimizin neme de ihtiyacı vardır. Günlük olarak nemlendirme işlemi mutlaka yapılmalıdır. Nemsiz kalan cildimizde buna bağlı olarak bir takım problemler görülmeye başlar. Cildin pul pul dökülmesi, gerginlik, kuruluk gibi sorunlar görülmeye başlar. Dört mevsim kullanılması gereken güneş kremi de atlanmaması gereken bir adımdır. Güneş kremi kullanmamak cildimizde birçok soruna yol açmaktadır. Cildin erken yaşlanmasına, kırışıklık oluşmasına, renk eşitsizliklerine sebep olmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından cildimizi koruyabilmek için güneş kremi her ay her mevsimde mutlaka kullanılmalıdır. Skin Fasting, tamamen bakım ürünlerinden uzaklaşmak değil, kimyasal madde içeren ürünlerden uzaklaşıp daha basit, doğal yöntemler ile cildin yenilenmesine yardımcı olabilmektir. Cildinizin hazır olduğunu düşündüğünüz zaman da eski rutinlerinize ve kullandığız diğer bakım ürünlerini tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Omega Skin Lab’in her cilt tipine ve sorununa uygun olarak geliştirdiği temizleme jeli, güneş kremi, nemlendirici, losyon, tonik, serum ve birçok ürününe buradan ulaşabilirsiniz. Cildinize uygun günlük bakım rutinlerinizde kullanabileceğiniz ürünleri satın alabilrsiniz.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!