CİLDİNİZ HAKKINDA

Rüya gibi bir cilde sahipsiniz. Diğerleri cildinizi övdüğünde, ne demek istedikleri hakkında fikriniz yoktur. Cilt bakımını kişisel bakımdan ayırmadığınız halde, çokça dinlenerek, egzersiz yaparak ve sağlıklı beslenerek kendinize iyi bakıyorsunuz. Bu cilt tipine sahip birçok insan yaşama değer verir ve bunu yaşatan seçimler yapar. Daima hayat tarzı seçimleri ve genlerin birleşiminden meydana gelir.

Sık sık omega 3 yağları gibi yararlı destekler almak ve doğal besinler tüketme gibi alışkanlıklar edinerek ciltlerini korurlar.

(Cilt tipinizle ilgili size özel bilgiler aşağıda devam etmektedir.)

CİLDİNİZ İLE İLGİLİ

  • Dengeli tona sahip bir cilt
  • Geniş bir cilt ürünü yelpazesini kullanmada kolaylık
  • Nadir Birkaç sivilce
  • Özellikle yüzmeden sonra güneş yanığına eğilim
  • Gençlikte normalden kuruya giden bir cilt
  • Yüzme ve banyodan sonra gözle görülür cilt kuruluğu

Tek yapmanız gereken nemlendirme ve güneşten korunma, cildinizin keyfini çıkarın.
Temel temizleyicilerden öte, asıl ihtiyacınız olan nemlendirmedir.
Birçok sağlık kitabının cilt hidrasyonunu arttırmak için su içmeyi önermesine rağmen, içtiğiniz su cildinizin suyu tutma kabiliyetini etkilemez. Zayıf hidrasyon cilt bariyer hasarı yüzündendir ve su içmek bir fark yaratmaz. Deri yüzeyindeki hücreler cilt bariyeri denen şeyi şekillendirmek için dizilir. Bu hücreler harç ile birbirine tutturulmuş bir duvardaki tuğla sırası gibi gözükürler. Harç çöktüğünde veya zayıfladığında duvar tutunamaz ve deri hücreleri (tuğlalar gibi) hareket eder ve duvardan ayrılarak boşluklar oluşur. Sonuç olarak cilt, derinin hücresel bütünlüğü sürdürmek için suyu cilt içinde tutamaz.
Tüm kuru tipler ciltlerini nemlendirmeye ihtiyaç duyar, ancak bu sizin gibi kuru ve dayanıklı tipler için daha kolaydır. Nemlendirme hem gençlikte cildinizin doğal nemini koruması için hem de ileriki yaşlardaki kuruluğu azaltmak için önemlidir. Günlük cilt bakımınız için, gündüz bir nemlendirici ve gece de daha zengin bir nemlendirici ürün kullanın.

Cilt bakım programınızın amacı kuruluğun ve grimsi tenin, nem tutucu içeriklerle üzerine gitmektir.
Cilt bakım ihtiyaçlarınız çok basit: Nemlendirmek, nemlendirmek ve yine nemlendirmek.

 

 

REJİM
SABAH

 

1.Adım: Temizleyici ile yıkayın:

2.Adım: Göz kremi uygulayın

(opsiyonel)

3. adım: Tüm yüze Nemlendirici serum uygulayın:

4. Adım: Hemen Nemlendirici uygulayın:

5. Adım: Güneş koruyucu uygulayın:

AKŞAM

 

1. Adım: Micellar H2O ile makyaj varsa çıkarın ve Sabahki temizleyici ile yüzünüzü yıkayın.

2. Adım: Göz kremi uygulayın (opsiyonel)

3. adım: Tüm yüze Nemlendirici serum uygulayın:

4. Adım: Hemen Gece nemlendiricisi uygulayın

Sabahları, yumuşak temizleyiciyle yıkayın. Cildiniz sıkı olduğu için göz kremi sizin için gerekli değil, ama dilerseniz daha sonra göz kremi uygulayın. Ardından Nemlendirici serumu ve hemen beklemeden nemlendirici kreminizi uygulayın ve güneşten koruyucu uygulayın.

 

Akşamları, Micellar H2O ile makyajınızı çıkarın ve sabah kullandığınız temizleyiciyle yüzünüzü yıkayın. Daha sonra tercihinize göre göz kremi uygulayın. Son olarak, nemlendirici serumu uygulayıp bekletmeden gece nemlendiricisini kullanın.

CİLDİNİZ İÇİN DEVAMLI BAKIM

Sürekli nemlendirici kullanamasanız bile nemlendirici ürünlerinizi evinize, ofisinize ve arabanıza koyunuz. Cildiniz nemi sever. Cildinizi güneşten koruyun ve güneşe daha az maruz kalmaya çaba gösterin.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!