Vücutta Kaşıntı ve Kızarıklık Neden Olur?

Vücutta Kaşıntı ve Kızarıklık Neden Olur?

Kaşıntı doğal bir dürtüdür. Sağlıklı bir birey günde birçok kez kaşıntı ile karşı karşıya kalabilir. Kaşıntı doğal bir dürtü olsa da bazen çeşitli sebeplerden dolayı cilt sağlığı sorununa dönüşen kaşıntılar ve kızarıklıklarla karşı karşıya kalabiliriz. Altında yatan sebepleri iç hastalık ve cilt hastalıkları olarak ikiye ayırabiliriz. Kontrol edilemeyen, ileri seviyeye ulaşan kaşıntı ve kızarıklık sorununa sahipseniz öncesinde bir doktora gitmeli ve doktorunuz sorunu tespit ederek bir tedaviye başlamınızı tavsiye ederiz.

Vücutta kaşıntı ve kızarıklık bir veya birden fazla bölgede görülebilir. Vücutta kaşıntı ve kızarıklığın birçok sebebi olabilir. Alerji, cilt kuruluğu, cilt nemsizliği, tiroid, hastalığı, karaciğer hastalığı, böbrek yetmezliği, böcek ısırığı vb. durumlar söz konusu olabilir.

Cilt hastalıkları olarak dermatit, egzama, dermatografi, kurdeşen, saçkıran, zona hastalığı ve çeşitli alerjileri sayabiliriz. İç hastalıklar arasında karaciğer yetmezliği, lösemi, lenfoma, tiroid, siroz gibi hastalıkları ele alabiliriz. Eğer bu tarz bir hastalığınız ve rahatsızlığınız varsa mutlaka doktora başvurmalı ve doktorunuzun tedavi yöntemlerini uygulamanız gerekmektedir.

Vücutta Kaşıntı Nasıl Geçer?

-Vücudunuzun belli bölgelerinde kaşıntı problemi varsa öncelikle sebebini öğrenmeniz gerekmektedir. Sebebini öğrendikten sonra ilaç, krem gibi tedaviler ile kaşıntının önüne geçebilirsiniz. Omega Skin Lab’in dermatologlar ile geliştirdiği OSL SedEX Cream ile cilt hücrelerinizi yenileyip, kaşıntı, pul pul dökülme gibi problemlerinizi hafifletebilirsiniz. Vücutta şiddetli kaşıntılara sahipseniz mutlaka bir doktora gitmeniz gerektiğini de unutmayın.

-Vücutta kaşıntı şikayetiniz varsa yaşam şeklinizi de buna göre şekillendirin. Vücut hijyenine önem gösterin. Düzenli duş, kıyafet değişikliği, çamaşırlarınızı ve yatak örtülerinizi düzenli temizleyin ve havalandırın. Bu sayede çeşitli enfeksiyonlardan korunursunuz.

-Alerji yapabilecek gıdalardan ve ürünlerden uzak durun. Aksi takdirde vücut kaşıntısını şiddetlendirebilirsiniz.

-Cildinizi nemli tutmaya özen gösterin. Özellikle egzama kaynaklı ve kuru cilt tipinden kaynaklı kaşıntılarınızı hafifletmeye yardımcı olur.

Vücutta Kızarıklık Nasıl Geçer?

-Vücudunuzda çeşitli sebeplerden dolayı yaşadığınız kızarıklar olabilir. Eğer bir iç hastalık ve ciddi bir cilt hastalığından kaynaklı değilse dermokozmetik ürünler ile vücuttaki kızarıklarınızı hafifletebilirsiniz. Omega Skin Hydrosoft Vücut Losyonu ile vücudunuzdaki kızarıklıkları hafifletebilir ve vücudunuzun ihtiyacı olan nemi karşılayabilirsiniz.

-Vücudunuzu tahriş edebilecek ve kızarıklığı arttıracak kıyafetler giymeyin. Rahat ve bol kıyafetler tercih edin.

-Banyo yaparken sıcak su kullanmaktan kaçının. Kuru cildinizi kötüleştirebilir, tahrişi arttırabilir ve kızarıklıkları çoğaltabilir.

-Vücudunuzda alerji yapabilecek her türlü besin ve üründen uzak durun.

Yüzde Kızarıklık Neden Olur?

-Yüzde kızarıklık nedenlerinden birisi sivilce kaynaklı kızarıklıklardır. Aktif sivilcelerinizi sıkmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde sonrasında iz ve kıraklık kalmaktadır.

-Yüzde kızarıklığın bir diğer sebebi de kuru ve hassas bir cilde sahip olmanızdır.

-Cilt tipiniz ne olursa olsun cildiniz neme ihtiyaç duyar. Eğer nemlendirilmezse yüzde kızarıklıklar meydana gelir.

-Kullanılan ürünler ve tüketilen gıdalar yüzde kızarıklığa sebep olabilir.

-Banyoda veya duşta çok fazla sıcak su kullanmak da yüzde kızarıklığa sebep olabilir.

Yüz Kızarıklığı Nasıl Geçer?

-Yüz kızarıklığını gidermek için cilt tipinize uygun bir bakım rutini oluşturabilirsiniz. Omega Skin Lab’in uzman dermatologlar ile geliştirdiği kızarık ve kızarıklık karşıtı ürünlerini incelemek için tıklayın.

-Banyo veya duş sürenizi kısaltın. Su ısısını çok sıcak yapmaktan kaçının.

-Tükettiğiniz besinlere dikkat edin ve cildinize kullandığınız ürünleri iyi seçin. İçeriği temiz ve etkinliği kanıtlanmış, dermatologlar tarafından hazırlanan ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

-Sivilcelerini sıkmayın.

-Kuru ve soğuk havalarda cildinizi koruyun.

-Yüzünüzü mutlaka nemlendirin.

Yüz Kızarıklığına Ne İyi Gelir?

Yüz kızarıklığı için kendinize özel bir bakım rutini oluşturabilirsiniz. Temizleme jeli, serum, nemlendirici krem ve maskeden oluşan kızarıklık karşıtı bir rutin hazırlayabilirsiniz. Omega Skin Lab, hassas, kuru, normalden kuruya dönük ciltler için dermatologlar ile birlikte geliştirdiği OSL Squalene Cleanser Gel(Hassas ve Kuru Ciltler için Bakım Jeli) ile cildinizi nazikçe ölü derilerden ve gün içerisinde biriken kirden arındırıp, içeriğinde bulunan Panthenol ile nemlendirilmesini sağlayabilirsiniz. İçeriğinde shea yağı ve zeytinyağı bulunan OSL Hydrosoft Lotion ile de yüzünüzü nemlendirebilirsiniz. Bitki seramitleri ve tahrişi azaltmak için E vitamini ile formülize edilen ürün dermatologlar tarafından hazırlanmıştır. Tüm cilt tipleri için geliştirilen, kaşıntı ve pul pul dökülme problemlerinizi hafifletmeye yardımcı olacak OSL SedEX Cream ile cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşacaktır. Rutininize cildinizin ihtiyacı olan nemi arttırmak ve takviye yapmak için OSL Yoğun Nemlendirici Hyalüronik Asit Serumu da dahil edebilirsiniz. Hyalüronik asit cildin alt tabakasına nüfus ederek cildin su tutma kapasitesini arttırır. Böylece cildiniz gün boyu nemli kalır ve yüz kızarıklığına sebebiyet verecek durumları engellemeye yardımcı olur. Güneş kaynaklı yüz kızarıklıkları yaşamamak adına her mevsim mutlaka güneş kremi kullanmanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz. Kuru, hassas ve alerjik ciltler için geliştirilen OSL Ultrafluid + Sensitive SPF50 ile cildinizi güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarından koruyun. Aktif aknelere sahipseniz ve aknelerden kaynaklı yüz kızarıklıklarınız varsa, kızarıklıklarınızı yatıştıracak ve aknelerinizi kurutmaya yardımcı olacak kükürt maskesi kullanmanızı öneririz. Tüm cilt tipleri için uygun olan OSL Sulfur Mask aynı zamanda gözeneklerinizi de derinlemesine temizler. Bakım rutininize haftada 1-2 kez uygulayabileceğiniz kükürt maskesini de dahil edebilirsiniz.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!