Sivilceli Ciltler İçin Ne Yapılmalı?

Sivilceli Ciltler İçin Ne Yapılmalı?

Sivilce vücudun çok fazla sebum yani yağ üretmesi sonucu kıl köklerinin ve yağ bezlerinin tıkanmasıyla oluşan bir cilt problemidir. Sivilce genel olarak yüz, alın, sırt, omuz ve göğüs gibi bölgelerde oluşmaktadır. Sivilce genelde ergenlik döneminde çoğu gençte görülebildiği gibi 30’lu yaşlarda da görülmektedir. Sivilce oluşumunu etkileyen birçok sebep vardır. Bunlardan bazıları; kullanılan bazı ilaçlar, hormon değerlerinin değişmesi, kirlilik, adet döngüsü, hamilelik ve strestir. Sivilce günümüzde birçok insanın problemleri arasında yer almaktadır ve insanlar bunun için dermatologlara gider ya da birçok farklı cilt bakım ürününe başvurur. Sivilceli ciltler için birçok farklı cilt bakım ürünü bulunmaktadır, her cilt tipine farklı ürünler iyi gelebilmektedir, bu nedenle cilt bakım ürünlerinizi iyice araştırarak ya da bir doktor tavsiyesi alarak almanız önerilmektedir.

Sivilceli Ciltler İçin Cilt Bakımı

Sivilceli ciltler için cilt bakımı temelde yağı temizlemek, gözenekleri temizlemek ve cildi düzgün nemlendirmek gibi adımlardan oluşmaktadır. Sivilceli ciltler için cilt bakımı yaparken ilk olarak yüz nazikçe ama iyice su ile yıkanmalı ardından yumuşak hareketlerle kurulanmalıdır, yüzünüzü yıkama işleminde cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jelini tercih edebilirsiniz. Yüzünüzde sert sabunlar kullanmanız önerilmemektedir, yüzünüze uyguladığınız sert ürünler ve hareketler cildinizi temizlemez aksine tahriş olmasına sebep olur. İkinci adım olarak yine araştırarak kendi cilt tipinize uygun aldığınız tonik yardımıyla fazla yağı alma işlemi yapabilirsiniz, tonik kullanımı isteğe bağlı bir aşamadır, tonikler cildinizin tonunu eşitlemeye, siyah nokta ve sivilceleri azaltmaya yardımcı olacak bir üründür. Tonik bir pamuk yardımı ile yumuşak hareketlerle uygulanmalıdır. Son adım olarak iyi bir nemlendirici krem yardımıyla yüzünüzü nemlendirin. Cilt bakımını rutin hayatınıza adapte etmek cilt problemlerinden kurtulmanızı kolaylaştıracaktır, yüzünüzü yıkarken soğuk ya da sıcak suyu değil ılık suyu tercih etmeniz cildiniz için daha iyi olacaktır. Sivilcelerinizi sıkmayın ya da kaşımayın bırakın kendileri iyileşsin. Cilt bakım ürünlerinizi alırken alkol içerikli olmamalarına dikkat edin. Denediğiniz sivilceli cilt bakım ürünleri cildinize iyi gelmiyorsa o ürünlerden vazgeçip yeni ürünler almanız gerekmektedir. Yapacağınız tüm cilt bakım işlemlerinde cildinize nazik davranmanız en önemli kurallardan bir tanesidir.

Omega Skin Lab Ürünleri

Biz Omega Skin Lab olarak birçok cilt tipi için birçok farklı cilt bakım ürünü üretmekteyiz. Sitemizdeki cilt ürünlerine bakmadan önce cilt tipini öğren testimizi çözerek cilt tipinizi öğrenebilir ve bu doğrultuda ürünlerinizi seçebilirsiniz. Ürünlerimizin hepsi dermatolojik olarak test edilmiştir. Sitemizde yer alan tüm ürünlerimizin doğru kullanım şekilleri açıklamalarında yer almaktadır. Ürünlerimiz tekli olarak satılabildiği gibi set halinde de siz müşterilerimize sunulmuşlardır. Ürünlerimiz boya içermez ve aynı zamanda çevre dostudur. Cilt bakım ürünlerimiz sadece sivilceleriniz için değil birçok farklı cilt problemi için de kullanılabilir. Cilt bakım ürünlerimizi günde 2 kez sabah ve akşam olacak şekilde kullanmanız önerilmektedir. Cilt bakım ürünlerinden etkili bir sonuç almak için bakım adımlarının hepsi düzenli bir şekilde ve eksiksiz yapılmalıdır. Ürünlerimizi alırken ve kullanırken cilt tipinize uygun olanı seçmeniz de oldukça önemli bir husustur. Bu nedenle ürünlerimiz sitemizde kategoriler halinde ayrılmıştır. Omega Skin Lab olarak ürettiğimiz ürünlere sadece internet üzerinden değil aynı zamanda belirli eczanelerden de ulaşabilirsiniz. Yağlı ya da kuru cilt fark etmeksizin yapılan cilt bakımında en önemli hususlardan biri cilde olabildiğince nazik ve yumuşak davranmaktır, bir diğer husus ise cilt tipinize uygun ürünleri tercih edip düzenli olarak kullanmaktır.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!