Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer?

Yaşlılık Lekeleri Nasıl Geçer?

Yaşlılık lekeleri veya yaş lekeleri, kişiden kişiye değişerek ciltte kahverengi lekeler şeklinde görülür. Yaşlılık lekeleri genelde geri dönüşü olmayan bir cilt problemi olarak bilinmektedir. Fakat anti-aging ürünler ile yapacağınız doğru bir bakım rutini ile yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltıp, oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Cilt tipi ve cilt problemleri ne olursa olsun bakım rutininize öncelikle cildinizi uygun bir temizleme jeli ile temizleyerek başlamalısınız. OSL Leke Karşıtı Jel, gün boyunca biriken kiri, ölü deriyi nazikçe cildinizden temizleyecek ve içeriğindeki azelaik asit ile cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olacak. Cilt dokusunun düzelmesine yardımcı olurken, cilt lekelerinin hafiflemesine ve cilt tonunu eşitlemeye de yardımcı olur.

Cilt bakım rutininizin en önemli diğer adımı ise cildinizi nemlendirmektir. Yaşlanma sürecinden etkilenen cildinizde oluşan kırışıklık görünümünü ve sıkılık, elastikiyet kaybına uğramış görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan OSL Anti Gravity Intense Face Cream ile daha aydınlık ve nemli bir cilde sahip olabilirsiniz. El, yüz ve dekolte bölgesini nemlendirmeye,  güneş hasarı ve lekeleri aydınlatmaya yardımcı olan OSL HND Cream de cilt kalitesini arttırmak için Omega Skin Lab tarafından geliştirilmiştir. Yaşlılık lekeleri ve görünümünü azaltmaya yardımcı tüm cilt tipleri için geliştirilen bu krem ile cildinizin ihtiyacı olan bakımı sağlayabilirsiniz.

Yaşlılık Lekesi Nedir?

Yaşlılık lekesi yüzde, vücutta ve el üstünde görülebilen kahverengi, bronz veya siyah lekelerdir. Fazla melanin üreten cilt, deri yüzeyinde yaşlılık lekelerinin oluşmasına neden olur. Vücutta azalan kolajen miktarı ile cildin kendini yenileme hızı da düşer. Özellikle kadınlarda 25 yaşından sonra kademeli olarak kolajen miktarı da azalır. Kolajen miktarının azalmaya başladığı yaşlardan itibaren yaşlılık lekeleri de görülmeye başlar. Yaşlılık lekeleri en çok 40’lı yaşlardan itibaren görülmeye başlar. OSL Kolajen Uyarıcı Bakım Paketi ile sizler de cilt dokusunu yenileyebilirsiniz. Paketin içerisinde 2 adet serum bulunmaktadır. OSL Collagen-HA Serum, içeriğinde bulunan hyalüronik asit ve kolajen sayesinde cildinize ihtiyacı olan nemi verir, elastikiyet kaybını toparlamaya yardımcı olur ve ayrıca çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur. OSL Retinol %1 Serum da retinol ve E vitamini ile ciltteki kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olur, güneş kaynakları hasarları ve ciltteki yaşlı görünümünü azaltır. Kahverengi lekelerin açılmasına ve cilt tonunu eşitlemeye de yardımcı olan bu serum yüksek güçte yaşlanma karşıtı konsantre bir serumdur. Bakım rutininizin olmazsa olmazı olacak kolajen uyarıcı bakım serumlarını mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Yaşlılık Lekesi Neden Olur?

Yaşlılık lekesi, vücudun yaş ile birlikte fazla melanin, cilde rengini veren pigment, üretmesi ile oluşur. Güneşe fazla maruz kalan ciltlerde özellikle yaşlılık lekeleri çok daha fazla görülmektedir. Çünkü vücut kendini güneş ışınlarından korumak için daha fazla melanin üretmeye başlar. Yani yaşlılık lekesinin bir numaralı sebeplerinden ilki güneş ışınları diyebiliriz. Güneş ışınlarından vücudunu korumak ve lekelenmeleri azaltmak için mutlaka cildinize uygun bir güneş kremi kullanmalısınız. OSL Ultrafluid + Pigment SPF50 Lekeli Ciltler İçin Güneş Kremi, kahverengi cilt lekelere yatkın ciltler için leke açmayı destekler ve aydınlatıcı bir etkiye sahiptir. Aynı zamanda cilde aydınlık bir görüntü sağlar ve cilt tonunu da eşitler. SPF50 yüksek koruma ile güneşin zararlı ışınlarından UVA ve UVB’ye karşı da yüksek bir koruma sağlar. Eğer lekeli bir cilde sahipseniz bakım rutininize Omega Skin Lab’in lekeli ciltler için güneş kremini eklemenizi tavsiye ederiz. Unutmayın ki güneş kremi sadece yaz aylarında değil dört mevsim boyunca kullanmalısınız.

Yaşlılık lekeleri, dış faktörler haricinde genetik olarak da görülebilir. Aile üyelerinden birinde yaşlılık lekeleri görülmüşse eğer, kişinin kendisinde de görülme ihtimalini artırmaktadır.

Vücudunuzda aniden ve yoğun bir şekilde yaşlılık lekeleri görünmeye başladıysa vakit kaybetmeden doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yaşlılık Lekesi İçin Serum

Serumlar güçlü yapılarıyla cildin en üst tabakasına derinlemesine nüfuz eder ve nemlendirici kremlerin etkisini artırmaya yardımcı olur. Bu yüzden cilt bakım rutini oluştururken serum kullanmak oldukça önemlidir. Serum kullanımı leke bakımında da oldukça önemli bir adımdır. Tüm cilt tipleri için geliştirilen yaşlanma karşıtı ve lekeleri hedef alan OSL Pigment-C Serum içeriğinde bulunan saf C vitamini ile cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olur. İçeriğinde bulunan Alpha Arbutin de koyu lekelerin görünümünü azaltmaya destek olur. Ayrıca Niacinamide de cilt tonunu düzeltmeye destek olur ve çizgi görünümünün iyileşmesine yardımcı olur. OSL Pigment-C Serum ile daha parlak ve daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.

OSL Cef-Ha Serum da güneş hasarı, leke görünümünü ve yaşlanma belirtilerini azaltmayı hedefleyen bir diğer bakım serumudur. Çevresel etkenlere karşı cildi korur ve oluşan problemleri düzeltmeye yardımcı olur. Ciltteki kırışıklık görünümünü azaltmayı ve cilde aydınlık bir görünüm vermeyi hedefler.

Yaşlılık lekesi için anti-aging bir bakım rutini oluşturmak ve diğer tüm OSL ürünlerini incelemek için hemen tıklayın.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!