Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Kırışıklık Giderici Doğal Maske Tarifleri

 Yüz kırışıklıkları her ne kadar yaş aldığımızın ve geçip giden güzel yıllarımızın izleri olsa da, zamana meydan okumak isteyen fıtratımız nedeniyle yaşlanma belirtileri olduğu için hepimizin azaltmak istediği yaş imzalarımızdır.

 Özellikle çevresel faktörler, teknolojinin gelişmesi ile çok fazla ışığa maruz kalmamız, güneş ışınlarının dünyamıza artık daha etki etmesi, stres ve hava kirliliği gibi birçok çevresel faktöre bağlı olarak yüz kırışıklıklarının belirginleşme yaşı günümüzde daha da genç yaşlara kadar inmiştir.

 20’li yaşlardan sonra kendini göstermeye başlayan yüz kırışıklıkları cilt tipinize bağlı olarak diğer insanlardan daha hızlı veya daha yavaş ilerleme gösterebilir. Cilt tipinizin yanında yaşam koşullarınız, genetik faktörleriniz, cilt bakımınıza gösterdiğiniz önem de yüz kırışıklıklarınızın daha belirgin veya daha az belirgin olmasını etkilemektedir.

Yüz Kırışıklıkları Neden Olur?

Kırışıklıkların en önemli nedeni yaşlanma belirtisi olsa da cildin vaktinden önce yaşlanmasını sağlayan bazı etkenler de yüz kırışıklarına neden olmaktadır. Gelin, kırılşıklık oluşumunun nedenlerini birlikte inceleyelim.

1- Kir!

Kırışıklık oluşumunun nedenlerinden biri, cilt temizliğinin yeterince yapılmamasıdır. Tüm cilt tiplerinde ve tüm cilt problemlerinin çözümlerinde asla ihmal edilmemesi gereken cilt temizliği, düzenli ve yeterli yapılmazsa cildinizin kırışıklık görünümünün daha belirgin olmasına neden olmaktadır.

İyi temizlenmemiş bir cilt zamanla formunu, nemini kaybeder. Elastikiyetini kaybetmiş bir ciltte kırışıklık görünümü artar. Bu nedenle günde 2 kez cildinizi derinlemesine temizlemeyi ihmal etmeyin.

2- Makyaj!

Her cilt probleminin en hızlı çözümü, en özel anların ışıltı veren görünümü makyaj… Kimi zaman bir cilt problemini kapatırken kimi zaman da olmak istediğimiz görüntüye kavuşmamızı sağlayan makyaja kim hayır diyebilir ki? Cilt tipine uygun ve kaliteli formüller içeren makyaj malzemelerini bir kenarda tutalım, doğru seçilmemiş aşırı kimyasal içeren makyaj malzemeleri cilt kırışıklıklarını tetiklemektedir.

Uzun saatler boyunca yüzümüzde kalan ve adeta yüzümüzü bir örtü gibi kaplayan, gözeneklerimizin içine dolan makyaj malzemeleri ne yazık ki cildimizin yaşlanma belirtilerini hızlandırıyor. Bu nedenle makyaj malzemesi seçiminde her zaman cildinizin nefes almasını sağlayan, hafif ve doğala yakın formüller içeren ürünler tercih etmeye özen göstermelisiniz.

3- Mimikler!

Günlük hayatta ifadelerimizi en doğal ve doğru olarak mimiklerimiz ile belli edebiliriz. Aşırı mimik kullanımı, cilt bariyerinde kalıcı kırışıklıklara neden olabilir. Bu nedenle cildin nem ve elastikyetini koruyan bakım ürünleri kullanıp, yüz yogası ile cildinizi rahatlatabilir; daha genç görünüme sahip olabilirsiniz.

4- Stres ve Zararlı Alışkanlıklar!

Maalesef her sağlık probleminin temeli olan stres cildimizin genç kalmasını da adeta engelliyor. Stresin yanında bir de sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan da uzak duramıyorsanız cildinizde belirgin kırışıklıkların olmaması neredeyse hayal…

5- Doğal Yolculuk: Kolajen Üretiminin Azalması

Çevresel faktörlerin yanında doğal biyolojik yolculuğumuz ile belli yaştan sonra vücudumuzda bazı gerekliliklerin daha az üretildiği görülmektedir. İşte burada yaşlanmak değil de yaş almak devreye giriyor diyelim.

Her yaşın ayrı bir güzelliği var, özellikle cildiniz için dermatologlar ve biyologlar sayesinde özel formüle edilen bakım ürünleri ve gıdalar ile yaş almak hiç korkutucu değil.

Belli bir yaştan sonra azalan kolajen üretimi, cildimizde istenmeyen kırışıklıklara neden olsa da hem vitamin takviyeleri hem de doğru cilt bakım ürünleri ile artırımı desteklenebilir.

Kırışıklık İçin Evde Maske Yapımı

Cilt kırışıklıklarının hızlı ve doğal çözümü için evde maske yapımı tarifleri ile ilgili çok fazla bilgi bulunuyor. Limon maskesi, biberiye maskesi, bal maskesi, yulaf maskesi, zencefil maskesi tarifleri ise bu tariflerin başında geliyor.

En çok tarifi verilen maskelerin hepsinde baharat ve şeker içerikli doğal ürünler yer alsa da evde cilt maskesi yaparak cilde direkt uygulanan bu ürünler zarar verebilir ve cildinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Kırışıklıklardan kurtulmak için doğal çözümler bulmak isterken cildinizin yapısı bozularak daha çok kırışıklığa neden olmasına sebebiyet verebilirsiniz. Bu nedenle kullanacağınız doğal maskelerde ve cilt bakım ürünlerinde mutlaka dermatologlar eşliğinde, dermatolojik testlerden geçmiş cilt bakım ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Omega Skin Lab Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Ürünleri ile evde risk almadan dermatologlar tarafından özel formüle edilmiş ve gereken tüm testlerden geçmiş yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Yüz Kırışıklıklarını Önlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Yüz kırışıklıkları için gerekli bakım rutinini sağlayıp, belirgin kırışıklık, yaşlanma belirtileri ve çizgileri azaltmanın yanında bir de erken yaşlanma belirtisini önlemek için birçok destekleyici alışkanlıklar ve bakım ürünleri bulunmalıdır.

Doğal yoldan yüz kırışıklıklarını önlemek için; bol su içmek, yüz yogası yapmak, dengeli beslenmek, vitamin ve mineral alımını eksik etmemek, stresten ve kötü alışkanlıklardan uzak durmayı sayabiliriz.

Cilt bakım rutini ile cilt kırışıklıklarını önlemenin en önemli başlangıcı ise yaşlanma belirtilerini azaltan ürünler kullanmak. Cilt temizliğinden serumuna, nemlendiriciden güneş kremine kadar tüm yüz bölgesi için cilt tipinize, yaşınıza ve kırışıklık seviyesine göre seçtiğiniz ürünler ile doğru cilt bakım rutininizi oluşturmalısınız. Tüm bakımın sonrasında her mevsim güneş kremi kullanmayı unutmayın.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!