Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutinine başlamadan önce ilk olarak cilt tipinizi öğrenmeniz gerekmektedir, çünkü her cilt tipi için farklı ürünler kullanılmaktadır. Kendi cilt tipinize uygun ürünler yerine farklı ürünler kullanmanız cildinize iyi gelmez aksine cildinize zarar verir. Bu nedenle cilt bakım ürünlerinizi seçerken kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Denediğiniz ürün cildinize iyi gelmiyorsa cilt bakım ürünlerinizi değiştirmeniz daha doğru olacaktır, bu nokta da bir uzmandan tavsiye alabilirsiniz.

Cilt Bakım Rutini

Cilt bakımı temizleme ve nemlendirme olarak iki adımdan oluşur. Cilt bakımına başlarken öncelikle yüzünüzü ılık su ile ıslatmalısınız ve ardından kendi cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz yüz temizleme jeli yardımıyla ve yumuşak hareketlerle yüzünüzü yıkamalısınız. Yüzünüzü durulama işleminde tüm jelin temizlendiğinden emin olun ve peşinden yumuşak bir havlu yardımı ile yüzünüzü kurulayın. Yüzünüzü temizleme jeli ile temizledikten sonra pamuk kullanarak yüzünüze tonik uygulaması yapın, tonik temizleme işlemine yardımcı olur, cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlar ve gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur. Temizleme işleminden sonra seçtiğiniz bir serumu yüzünüze uygulayın serumlar üzerine sürülen ürünün etkisini arttırmaya yaramaktadır. Son adım olarak da iyi bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Cilt bakımı yaparken uygulanan tüm adımlarda cilde nazik davranılmalı ve yumuşak hareketlerle uygulamalar yapılmalıdır. Cilt bakım rutininiz sabah ve akşam olacak şekilde günde iki kere uygulanmalıdır. Cildinizi yıkarken soğuk ya da sıcak su değil ılık su tercih etmelisiniz. Hafta da bir ya da iki olacak şekilde de nemlendirici etkili maske uygulaması yapabilirsiniz.

Omega Skin Lab

Omega skin lab olarak müşterilerimize cilt tiplerini öğrenebilecekleri bir test sunmaktayız ve her cilt tipine uygun cilt bakım ürünü üretmekteyiz. OSL Glycolic Cleanser Gel ürünümüz karma ve yağlı ciltler için uygun bir üründür, cildinize derinlemesine bir temizlik sunar ve sebum dengesinin korunmasına bu sayede gözenek oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. OSL Pigment-C Serum ürünümüz yaşlanma karşıtı bir serumdur, koyu lekelerin ve pürüzlü cilt tonunun dengelenmesine yardımcı olur, yaşlanmaya ve lekelenmeye eğilimli ciltler için uygun bir üründür. OSL Hydrosoft Lotion ürünümüz karma, hassas ve kuru ciltler için uygundur, cildin elastikiyetini destekler, su bazlı formülü sayesinde ciltte suyu tutar ve cildin nemlenmesine yardımcı olur. OSL Sulfur Mask ürünümüz tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur, nem ve yağ dengesine yardımcı olur, ciltte derinlemesine temizlik sağlar, cildi yatıştırır. OSL Eye Lighter Serum ürünümüz göz çevresi için kullanılmaktadır, göz altı torbalarının oluşumunu azaltmaya yardımcı olur ve göz çevresini aydınlatır. OSL Lipids Repair Cream ürünümüz kuru ve hassas cilt tiplerinin kullanımına uygundur, cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin de önüne geçer. OSL Ultrafluid Pigment SPF50 ürünümüz lekeli ciltlerin kullanımı için uygundur, güneşin zararlı etkilerine karşı cildi korurken cilt tonunun eşitlenmesine de yardımcı olur, UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek koruma sağlar. Bunlar ürünlerimizden sadece birkaçı, sitemizde her ürün tipine uygun ürünler kendi kategorileri altında yer almaktadır. Ürünlerimizin hepsi dermatolojik olarak test edilmiştir ve çevre dostudur. Her ürünümüzün kullanım şekli ürün açıklamasında yer almaktadır, ürünlerimizden fayda görmek istiyorsanız kullanım talimatlarına uyarak düzenli bir şekilde cilt bakım işlemini yapmanız gerekmektedir. Ürünlerimize tekli olarak ulaşabileceğiniz gibi sizler için hazırladığımız setler de sitemizde yer almaktadır. Ürünlerimiz sadece sitemizde değil aynı zamanda belirli eczanelerde de bulunmaktadır, ürünlerimizi oralardan da temin edebilirsiniz.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!