Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Yüz serumu cilt bakımı yaparken cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi adımları arasında yer almaktadır. Yüz serumları güçlü içerikleri ile doğrudan cilde etki eden bir üründür. Yüz serumları ciltteki nemin korunması için bileşenler içerir ama bir nemlendirici olarak düşünülmemelidir. Yüz serum uygulaması yapılırken kutu üzerinde yer alan kullanım şekline uyulmalıdır.

Yüz Serumu Uygulaması

Yüz serumunu kullanmadan önce cildinizi ılık su ile ve cildinize uygun olan bir yüz temizleme jeli kullanarak yıkamalısınız, yüzünüzü duruladıktan sonra tonik uygulaması yaparak cildinizi derinlemesine temizlemesiniz. Cildinizin temizleme işleminden sonra 2, 3 damla serumu cildinize masaj yaparak sürmelisiniz, serumu boynunuza doğru sürebilirsiniz. Cildiniz serumu emdikten sonra iyi bir nemlendirici kremi yüzünüze sürmelisiniz. İçeriğinde bulunan maddelere göre bazı serumlardan sonra yüzünüze güneş kremi de sürmeniz gerekmektedir. Güneş kremi uygulaması gerektiren serumların içeriğinde C vitamini, salisilik asit ve retinol gibi cilt yenileme etkisi bulunan maddeler yer almaktadır. Yüz serumları da cilt tiplerine göre farklılık göstermektedir. Akne eğilimli bir cilt tipine sahipseniz içeriğinde C vitamini, retinol, çinko ve salisilik asit olan serumları tercih etmelisiniz. Kuru bir cilt tipine sahipseniz içeriğinde E vitamini, glikolik asit, hyaluronik asit ve niasinamid içeren serumlar tercih etmelisiniz. Serum alınmadan önce cilt tipinizi öğrenmeli ve cilt tipinize uygun serumu almalısınız. Serum uygulaması da yapılırken diğer tüm cilt bakım işlemlerinde olduğu gibi cildinize nazik davranmalı ve yumuşak hareketlerle masaj yaparak serumu uygulamalısınız.

Omega Skin Lab

Omega skin lab olarak her cilt tipine uygun serum modelini üretmekteyiz. Kendiniz için serum ararken ilk olarak yapmanız gereken şey cilt tipinizi öğrenmek olmalıdır. Cilt tipini bilmeyen ya da cilt tipinden en olamayan müşterilerimiz için cilt tiplerini öğrenebilecekleri bir testimiz bulunmaktadır. Sitemizde her cilt tipine ait ürünler kendi kategorilerinde yer almaktadır. OSL Granactive Retinoid serumumuz yaşlanma karşıtı bir serumdur, cilt yenilenmesinin hızlanmasını ve kollajen oluşumunu arttırır, ince çizgi ve kırışıklıklarda etkilidir. OSL Pigment-C Serum ürünümüz lekelenmeye ve yaşlanmaya eğilimli ciltlerin kullanımı için uygundur, koyu lekelerin ve pürüzlü cilt tonunun düzeltilmesine yardımcı olur. OSL Salicylic serum ürünümüz yağlı ve karma ciltlerin kullanımı için uygun bir üründür, siyah nokta, sivilce ve gözenek gibi problemlerden sonra ciltte oluşan lekelerin giderilmesine yardımcı olmaktadır. OSL Cef-Ha serum ürünümüz hassas, kuru ve normal cilt tipleri için kullanıma uygun bir üründür, çevresel etkilere karşı cildi korur, sıkılık kaybı ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır ve cilde parlak bir görünüm kazandırmaktadır. OSL Retinol %1 serum ürünümüz çok hassas cilt tipinin kullanımı için uygundur, hücresel yenilenme hızına katkıda bulunmaktadır, cilde parlaklık kazandırır, kırışıklık, sıkılık kaybı ve lekelenme gibi problemlerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. OSL Eye Lighter serum ürünümüz göz çevresinde bulunan torbalanma görünümünün azalmasına ve göz çevresinin aydınlatılmasına yardımcı olmaktadır. OSL Hyalatox serum ürünümüz kırışıklığa meyilli cilt tipleri için uygun bir üründür, yüz, göz çevresi ve yanaklarda oluşan ince kırışıklıkları engellemek için üretilmektedir. Osl Hyaluronic Asit %1 serum ürünümüz tüm cilt tipleri için uygun bir üründür, cilde nem ve dolgunluk kazandırmaktadır. Ürünlerimizin hepsinin doğru kullanımı açıklamalarında yer almaktadır, bir üründen maksimum fayda sağlayabilmek için düzenli olarak ve kullanma talimatlarına uyarak ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Ürünlerimiz sadece sitemizde değil belirli eczane ve satış noktalarında da bulunmaktadrır, kendiniz için en uygun yerden ürünlerimize ulaşabilirsiniz.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!