Yağlı Ciltler İçin Yaz Bakımı

Yağlı Ciltler İçin Yaz Bakımı

Yağlı cildin genetik yapı, iklim, beslenme şekli, hormonal durumlar, yaş gibi birçok sebebi olabilir. Cilt fazla sebum üretmeye başladığında ciltte yağlanmalar görünmeye başlar. Ciltteki yağ problemi ile başa çıkmak için yağlı ciltler için özel geliştirilen bakım ürünleri ile bir cilt bakım rutini oluşturabilirsiniz. Yağlı ciltler de diğer tüm ciltler gibi neme ihtiyaç duyar. Cildi düzenli olarak da aynı zamanda temizlemek gerekmektedir. Yağlı ciltler genelde akneye yatkın ciltlerdir. Ciltte akne, açık komedon, kapalı komedonlar varsa yine akneye meyilli yağlı ciltler için geliştirilen bakım ürünleri kullanmak gerekir. Yağlı ciltler için Omega Skin Lab’in geliştirdiği temizleme jeli, nemlendirici, güneş kremi, serum gibi bakım ürünlerini incelemek ve satın alabilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için yaz bakımı da normal rutin bakımdan çok farklı değildir. Cilt terden ve güneşten daha fazla yağlanmaya meyilli olur. Rutin bakımınızı yapmaya devam edip sık sık yağlandırmayan güneş kremi kullanmanız tavsiye edilir.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Yağlı ciltler için  bakım ürünü almak istiyorsanız sebum dengesi sağlayıcı ürünleri tercih etmelisiniz. Yağlı ciltler için güneş kremi seçerken de bu kriter göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü cilt fazla sebum üretildiği için yağlanır. Bu sebum durumunu dengeleyici bir ürüne ihtiyaç duyar. Cildin yağlanmasını engellerken aynı zamanda nemlenmesine yardımcı olan, halihazırda bulunan sivilceleri yatıştırıcı etki gösteren ve bu geçmişten kalan sivilce lekelerinin görünümünü azaltmaya etkili bir güneş kremine ihtiyaç duyuyorsanız OSL Ultrafluid + Light SPF50 tam sizin ihtiyaçlarınız için geliştirilmiştir. SPF50 ile güneşin zararlı ışınları UVA, UVB’ye karşı da etkili koruyucu sağlar.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici

Yağlı ciltler de diğer tüm ciltler gibi neme ihtiyaç duymaktadır. Yağlı ciltli insanların yaptığı en büyük yanlışlardan bir tanesi cildi nemlendirmemektir. Cilt probleminiz ne olursa olsun cildinizi her zaman nemlendirmelisiniz. Yağlı ciltler için nemlendirici tercih ederken de su bazlı nemlendiriciler tercih edebilirsiniz. İçeriğinde yağ bulundurmayan, ekstra yağlandırmaya sebebiyet vermeyen ürünler ile nemlendirmelisiniz. Eğer cildiniz ihtiyacı olan neme kavuşursa bir süre sonra aşırı derecede sebum üretimini bırakacaktır. Hyalüronik asit içeren, yüksek nemlendirici özellikli nemlendiriciler de kullanabilirsiniz. Hyalüronik asit nemlendirme için en etkili asitlerden birisidir. Nemlendiricinin etkisini artırmak için destekleyici nemlendirici serumlar da kullanabilirsiniz. OSL Yoğun Nemlendirici Hyalüronik Asit Serum, cilt altına kolayca nüfuz eder ve cildin su tutma kapasitesini maksimum bir seviye çıkartır. Böylece cildiniz gün boyu nemli kalır. Cilde aynı zaman da dolgunluk da kazandırır. Gün boyu nemli kalan cildiniz ile sebum dengesi sağlanır ve böylece yağlanmanın önüne geçebilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Maske

Yağlı cildiniz için oluşturduğunuz bakım rutinini çeşitli maskeler ile destekleyebilirsiniz. Haftalık olarak uygulayacağınız bu maskeler ile cildinizi arındırıp, yağ dengesini korumasına yardımcı olabilirsiniz. Omega Skin Lab’in geliştirdiği kükürt maskesi de aktif akneleri hedef alan ve yağlandırmayı yatıştırma özelliğine sahiptir. Aktif aknelerizi kurutur ve gözeneklerinizin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olur. Sadece yüzünüz için değil aynı zamanda göğüs ve sırt bölgelerinin kullanımına da uygundur.

Yağlı Ciltler İçin Tonik

Cildinizi temizledikten sonra geçmeniz gereken bir sonraki adım tonik kullanımıdır. Cildinizi kurutmadan derinlemesine temizleyecek tonikler tercih edebilirsiniz. OSL Rahatlatıcı ve Yatıştırıcı Yüz Toniği ile, cildiniz derinlemesine temizlenirken aynı zamanda aşırı yağ salınımının önüne geçebilirsiniz. Cildin yağ ve nem dengesini düzenler. Makyajdan kalan kir ve kalıntılardan kurtulmanıza da yardımcı olur. Bakım rutininizde kullandığınız diğer ürünlerin etkisini de artırmaya yardımcı olur. Gözenekleriniz sıkılaşır, cildiniz yenilenir ve nemlenir.

Yağlı Ciltler İçin Yüz Temizleme Jeli

Yağlı ciltler bakım rutinlerinde asitlerden faydalanabilirler. Özellikle glikolik asit ve salisilik asit yağlı ciltlere iyi gelen başlıca asitlerdendir. OSL Glycolic Cleanser Gel de içeriğinde glikolik asit ve salisilik asit barındırmaktadır. Bu ikili asit kombinasyonu ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Cilt derinlemesine temizlenirken aynı zamanda yağlanmayı önler, sivilceleri yatıştırır ve lekeleri onarmaya yardımcı olur. Hafif soyucu etkisiyle de cildinizi yenilemektedir. Sebum dengesi sağlamaktadır.

Yağlı Ciltler İçin Aloe Vera Maskesi

Aloe vera dikenli bir bitkidir. Aloe vera çeşitli cilt bakım ve saç bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisi evde de bakılabilmektedir. Direkt olarak kabuklarını soyarak içerisindeki jeli de saç ve cildinizde kullanabilirsiniz. Aloe veranın cilt üzerinde fazlasıyla olumlu etkileri vardır. Özellikle sivilce ve siyah nokta oluşumuna engel olmaktadır. Aloe veranın yağlı cilt problemlerine de etkisi vardır. Yağlı ciltlerdeki yağ dengesini düzenler ve sivilce, sivilce lekeleri gibi cilt sorunlarında etkilidir. Aynı zamanda kırışıklıklar üzerinde de etkisi vardır.

Evinizdeki malzemeler ile aloe vera jeliyle maskeler hazırlayabilirsiniz. Aloe vera ve balı karıştırarak sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. 20 dakika beklettikten sonra ılık bir su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Düzenli kullanımda etkisini gözle görebilirsiniz. Aloe vera cildinize canlılık katar ve cildinizi besler.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!