Lipolitik Mezoterapi Nedir?

Lipolitik Mezoterapi Nedir?

Yapılan diyet ve sporlara rağmen kilo verilse de bölgesel yağlardan şikayetçi olan kişiler lipolitik mezoterapi işleminden faydalanmaktadır. Bölgesel incelmeyi mümkün kılan bu mezoterapi türü gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlamaktadır. Bu sayede estetik görünüm açısından çok daha dengeli, sağlıklı ve fit bir vücut görüntüsü elde edilmektedir.

Lipolitik mezoterapi cerrahi bir müdahale gerektirmeden yani ameliyatsız olarak bölgesel yağlanma probleminden kurtulmak isteyen kişiler için fırsat sunmaktadır. Bu işlem özel bileşen maddelerin ve ilaçların problem bulunan vücut bölgesine enjekte edilmesi yöntemi ile uygulanmaktadır.

Cilt üzerinde herhangi bir kesim işlemi yapılmadığı için vücut üzerinde herhangi bir iz kalması gibi durumların yaşanması söz konusu değildir. İşlemin yapılmasından kısa bir süre sonra problemli olan vücut bölgesinde incelme başlamaktadır. Bu yöntem sayesinde bölgesel yağlanma sorununun da ortadan kaldırılmasına yardımcı olunmaktadır.

 

Lipolitik Mezoterapi Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

 

Lipolitik mezoterapi işlemi, vücutta mevcut yağın en çok depolandığı bölgelere uygulanmaktadır. Çoğunlukla karın ve basen bölgesine uygulanan bu yöntem vücudun daha farklı bölgelerine de rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir.

Lipolitik mezoterapi yönteminin sıklıkla uygulandığı vücut bölgeleri ise aşağıdaki gibidir;

Karın, mide üstü, popo ve popo üstü, bel, belin sağ ve sol bölümleri, dizlerin iç kısımları, kollar, bacaklar, çene altı ve basen gibi vücutta en çok yağlanma görülen bölgelerde daha fazla uygulanmaktadır.

 

Lipolitik Mezoterapi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

 

- İlk olarak lipolitik mezoterapi işlemine başlamadan önce yapılacak işlemin planlanması yapılmaktadır.

- İncelmesi beklenen problemli vücut bölgesi inceleme altına alınır ve ne kadar miktar ilaç kullanılması gerektiği belirlenir.

- Daha sonra uygulama aşamasına geçilir. Mezoterapi işleminde oldukça ince uçlu iğnelere sahip olan enjektörler kullanılmaktadır.

- Vücutta yağlanma görülen dokuya 1-2 cm aralıklarla daha önceden kişinin ihtiyacına uygun olacak şekilde hazırlanmış olan bileşen maddeler enjekte edilmektedir.

- İşlemin ağrılı olmamasıyla birlikte uygulama öncesinde herhangi bir anestezi uygulanmasına da ihtiyaç duyulmamaktadır.

- Lipolitik mezoterapi işleminden hemen sonra günlük hayata geri dönülmesi mümkündür.

 

Lipolitik Mezoterapi Kaç Seans Uygulanır?

 

Lipolitik mezoterapi yöntemi genellikle ortalama 8 seans şeklinde uygulanmaktadır. Seans sayısı kişiden kişiye ve cildin ihtiyacına göre değişkenlik gösteren bir durumdur. Vücutta inatçı yağlanmalar söz konusu olduğunda ekstra seansların uygulanması gerekebilmektedir. Aynı zamanda yağlanmanın hangi seviyede olduğu da seans sayısının belirlenmesinde etkili olmaktadır.

Lipolitik mezoterapi işleminde seans sıklığının da özenli bir şekilde belirlenmesi, her bir seans sonucunda işlemden hangi derecede verim alındığının gözlemlenmesi gerekir. Seans sayısı ve sıklığına işlemden alınan verime göre karar verilmektedir.

İki seans arasındaki sürenin bir haftadan daha az olmaması gerekmekle birlikte lipolitik mezoterapiden beklenen sonuca bağlı olarak işlemden 1 hafta, 15 gün ya da 1 ay sonrasında bir sonraki seans gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

 

Lipolitik Mezoterapi Yöntemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

- Lipolitik mezoterapi işlemi herhangi bir hazırlık süreci gerektirmediği gibi işlem sonrasında da dinlenmeye ihtiyaç duyulmadan işlemden hemen sonra günlük hayata geri dönülmesi mümkündür.

- Uygulanan işlem ağrılı olmadığından anestezi uygulaması yapılmaz ve bu sayede anesteziye bağlı baş ağrısı ve mide bulantısı gibi rahatsızlıklar da yaşanmamaktadır.

- İşlem sonrasında enjeksiyon uygulanan bölgelerde çok hafif kızarıklıkların görülmesi normaldir.

- İşlem sonrası oluşan kızarıklıklar kişinin cilt yapısına bağlı olarak 1- 2 gün içinde geçmektedir.

- Problemli bölgede incelme etkisinin ne zaman görüleceği en çok merak edilen konulardan biri olmakla birlikte vücut bölgesi, kişinin cilt ve doku yapısı gibi faktörlere bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

×
Sale

Unavailable

Sold Out

Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!
FIRSATLAR
İNDİRİM FIRSATI
Sadece Üyelere Özel!
Sepette OSL10 Kodu ile %10 İndirim Fırsatı!